استقبال باشکوه مردم لارستان از کاروان شهدای گمنام در جوار امامزاده میر علی بن الحسین(ع)

http://8pic.ir/images/bydtxn8gb7ecvjmrsa6b.jpg

 

از چند روز قبل که زمزمه حضور شهدا در استان فارس و لارستان در میان مردم به اشکال مختلف رد و بدل می شد، مردم غیور و شهیدپرور لارستان مشتاقانه منتظر حضور این عزیزان گلگون کفن بودند.

در چند روز اخیر، اقشار مختلف جامعه و بخصوص جوانان لارستانی با نصب تابلو نوشته ها، بنر، پرچم های رنگی و ایران و غیره، فضای شهر را معنوی کرده اند.

امروز و از ساعات ها قبل، مردم با تجمع در ورودی شهر خور به عنوان اولین میعادگاه استقبال از شهدا و همچنین آستان مقدس امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) لارستان، برای زیارت و دیدار کاروان شهدای گمنام لحظه شماری می کردند.

ساعت ۱۹ بود که کاروان شهدا وارد شهر خور شد و مردم لارستان با استقبالی بی نظیر و با چشمانی اشکبار ورود شهدای گمنام را خوش آمد گفتند.

در ابتدای ورود کاروان، مسئولین و مردم با عطرافشانی و پخش گل، از شهدا میزبانی کردند تا اینکه کاروان به تدریج به سمت امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) هدایت شد.

ترافیک خودروهای استقبال کننده به قدری بود که حرکت تریلر حامل شهدا به کندی حرکت می کرد.

در طی مسیر نیز، مردم به کاروان استقبال کنندگان از شهدا افزوده می شد تا اینکه پس یک مدت طولانی کاروان شهدای گمنام به خیابان فاطمیه در جوار حرم مطهر حضرت میرعلی بن الحسین(ع) رسید.

با وجود ازدحام جمعیت، تریلر به میانه حاضرین رفت و به شکل وصف ناشدنی زن و مرد، کوچک و بزرگ، پیر و جوان به سوی تابوت شهدا می رفتند و با نثار گل، گلاب و صلوات از تابوت مطهر شهدا تبرک می جستند.

در مراسم استقبال از شهدا، مرثیه خوانی، دکلمه خوانی، سینه زنی و سخنرانی از برنامه های اجرا شده بود.

در این شب لارستان میزبان ۳۰ شهید گمنام تازه تفحص شده دفاع مقدس است.

تصاویر :منبع miladlarestan

 

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *